MART:
Projenin Onayı,Tanıtımı; Proje partnerlerinin eklenmesi. Twinspace kayıtları
Öğretmenlerin sınıf günlüklerinin oluşturulması.
Öğretmenlerin kendilerini, okullarını ve bulundukları illeri tanıtmaları.
Proje okullarının web sitelerinde projenin duyurusunun yapılması.
Velilerin bilgilendirilmesi ve dilekçelerin alınması.
Proje ortaklarının Tagul ,Canva vb Web 2 araçlarını öğrencilerle birlikte kullanarak kelime bulutu ve afişlerin hazırlanması ve anketle seçimi.
Velilere ve öğrencilere ön test uygulanması.
Proje üyeleriyle ilk toplantının yapılması tanışma.
NİSAN:
Yunus Emre’nin hayat felsefesini araştırma ,örnek davranışlarını tanıtma.
Yunus Emre’nin şiirlerini okuma.
Yunus Emre şiirlerinde geçen erdemleri bulma.
Ben Yunus Emre’den gazetesi ortak ürünü oluşturma.
MAYIS AYI:
1-7 Mayıs Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası’nın kutlanması
Proje sergi ve şiir dinletisinin oluşturulması.
Projenin değerlendirilmesi.
Velilere ve öğrencilere son test uygulanması.
Proje ortaklarıyla son webinar toplantısının yapılması.
Bu proje öğrencilerimizin, insan sevgisi, hoşgörü, yardımlaşma, barış ve kardeşlik duygularını içselleştirmelerine; empati, sanatsal yaratıcılık, dürüstlük ve etik davranışları fark etmelerine; hayal gücü ve beğeni duygusunun oluşmasına ve Dijital becerilerin gelişmesine olanak sağlanacaktır.
Öğrencilerimizin, projede sorumluluk almaları, sorgulayan–araştıran, analiz eden, karar veren olmaları ve proje takviminde yer alan etkinliklerde aktif olarak görev almaları beklenmektedir. Problem çözme ve mantıksal düşünme becerisinin artması, Web 2.0 araçlarının öğrenci ve öğretmenler tarafından kullanılması, grup çalışmasının öğrenilmesi ve işbirlikçi öğretim metodunun gerçekleştirilmesi, Öğrencilerin Öz güvenlerinin, empati becerilerinin gelişmesi beklenmektedir.
Projede yer alan okulların proje günlüklerini aktif olarak kullanması, Eba’da ve okul sitesinde her ay haber yayımlaması, Yerel basın da yaygınlaştırma etkinlikleri için kullanılması düşünülmektedir. Ayrıca sosyal medya hesaplarında da “Yunus Emre Gibi “ Hesapları açılacaktır. Projemizin sonunda yer alan her okulumuz okulunda bir “Yunus Gibi Sevmek” şiir dinletisi yapacaktır.
0 Yorum