OYUN BENİM İŞİM

news-details
Toplum, Okul, Aile Çalışmaları

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

21 Eylül 2020 - 20 Kasım 2020


Projenin Uygulandığı Yer:

Sınıf Ev ortamları


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Hopa Vatan Anaokulu - Hopa / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Cansu Topaloğlu


Projenin Diğer Koordinatörleri:

Demet Naili

Projenin Amacı:

Günümüzde çocukların istediklerini anında yerine getiren ve onları oyuncaklara boğarak mutlu etmeye çalışan yetişkinler olarak, çocuklarımızı maalesef doyumsuz yetiştiriyoruz. Amacımız çocuklarımızın çevrelerinde gördükleri her materyali, zararlı olmamak kaydıyla, oyuncağa ve keyifli bir etkinliğe dönüştürebileceklerini aşılamaktır. Mutlu olmak için para harcamak gerekmez ve çoğu malzeme geri dönüştürülebilir.


Projenin Uygulama Adımları:

1. Önceden hazırlanan çizelgelerde haftalık olarak belirlenen malzemeler biriktirilerek tarihi geldiğinde veliler tarafından okula gönderildi (pet bardak, mandal, kapak, peçete ruloları, abeslang,... vb.), öncesinde havalandırıldı ve dezenfekte edildi.

2. Her hafta cuma günü gelen malzeme ile çeşitli oyunlar kuruldu, malzemeler o günün varsa sanat, drama, örf etkinliklerinde kullanıldı.

3. Gün sonunda çocuklara hissettikleri soruldu ve sohbet edildi.

4. Ailelerden de sık sık sohbetler edilmesi ve evlerinde de geri dönüştürülebilir malzemelerle özel hayatlarında da projeyi devam ettirmeleri istendi.

5. Proje sonunda ailelerle toplantı yapıldı, bu değerlendirme toplantılarına çocuklar da katıldı. Keyif ile katıldıkları ve içselleştirme yönünde adım attıkları gözlemlendi.

NOT: Toplanan malzemeler muhafaza edilmiş olup halen kullanılmaktadır. Bu sebeple de sürdürülebilir bir projedir.


Projenin Çıktıları:

Elindeki ile yetinmeyi öğrenen, yaratıcı, tutumlu, geri dönüştürülebilir oyuncaklar üreten, farklı düşünme biçimleri geliştirebilen çocuklar.


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Hopa Vatan Anaokulu - Hopa / Artvin

Cansu Topaloğlu

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image