OKUYORUM, ÇİZİYORUM,OYNUYORUM

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

06 Aralık 2021 - 10 Haziran 2022


Projenin Uygulandığı Yer:

KEMALPAŞA ORTAOKULU


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Kemalpaşa Ortaokulu - Kemalpaşa / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Yasemin Günaydın Akın


Projenin Diğer Koordinatörleri:

Burcu Öztürk, Nuray Bıçak, Rukiye Kibar Akbıyık, Sercan Tuncer

Projenin Amacı:

Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırarak onları düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum yapabilen, analitik düşünebilen, sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, doğruların tek noktadan değil, çeşitli bakış açılarıyla ortaya çıkacağını kavramış, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacındayız.


Projenin Uygulama Adımları:

Her öğrenci grubunun 5 kitaptan oluşan kitap seti olacak.Öğrenciler aynı anda aynı kitabı okuyacaklar.  Her ay kitaplar okunduktan sonra ay ay etkinlikler planlanacak. Okuma sonrası yorumlama , kitaba  ait resim çizme ve sergileme , kitap içeriklerine uygun drama etkinlikleri yapılacaktır.Böylelikle sürekli aynı etkinlik yapılarak projenin monotonluğu ortadan kaldırılacaktır.


Projenin Çıktıları:

• Öğrencinin okuma alışkanlığı artacak. • Öğretmen – öğrenci ilişkileri artacak. • Öğrencinin okuma alışkanlığı süreklilik kazanacak. • Kartlar sayesinde öğrenci düzenli olmayı ve sorumluluk sahibi olmayı öğrenecek. • İyi bir şey yaptığında her zaman olumlu bir karşılığı olabileceğini öğrenecek.


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Kemalpaşa Ortaokulu - Kemalpaşa / Artvin

Yasemin Günaydın Akın

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image