OKUYORUM, ÇİZİYORUM,OYNUYORUM

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

06 Aralık 2021 - 10 Haziran 2022


Projenin Uygulandığı Yer:

KEMALPAŞA İLKOKULU


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Kemalpaşa İlkokulu - Kemalpaşa / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Serap Aygün Atabay


Projenin Diğer Koordinatörleri:

Burcu Öztürk, Enis Uzunibrahimoğlu, Fatih Meydan, Kıymet Ortakcı, Koray Emiralioğlu, Nuray Bıçak, Rukiye Kibar Akbıyık, Sercan Tuncer, Sümeyra Koç

Projenin Amacı:

Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırarak onları düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum yapabilen, analitik düşünebilen, sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, doğruların tek noktadan değil, çeşitli bakış açılarıyla ortaya çıkacağını kavramış, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacındayız.


Projenin Uygulama Adımları:

Her öğrenci grubunun 5 kitaptan oluşan kitap seti olacak.Öğrenciler aynı anda aynı kitabı okuyacaklar.  Her ay kitaplar okunduktan sonra ay ay etkinlikler planlanacak. Okuma sonrası yorumlama , kitaba  ait resim çizme ve sergileme , kitap içeriklerine uygun drama etkinlikleri yapılacaktır.Böylelikle sürekli aynı etkinlik yapılarak projenin monotonluğu ortadan kaldırılacaktır.


Projenin Çıktıları:

Okuyan insanın beyni, sürekli aktiftir. -Öğrencilerimizin öğrenme yetenekleri artacaktır. -Anlamlandırma becerisi artacaktır. -Geleceğimiz, özgüven sahibi insanlardan oluşacaktır. -Öğrencilerimizin kelime hazineleri artacaktır. -Daha güçlü ve başarılı bireylerden oluşan bir topluma sahip olacağız. -Öğrencilerimizin telaffuzları güzelleşecektir. Öğrencilerimiz, buna benzer daha birçok alanda fayda temin etmiş olacaklardır. Sonuç olarak, projeye katılan herkes daha donanımlı, daha faydalı, daha özverili, daha çok düşünen ve üreten bireyler olarak topluma daha faydalı hale gelecektir. 


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Kemalpaşa İlkokulu - Kemalpaşa / Artvin

Serap Aygün Atabay

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image