Projenin Amacı:
Çocukların kitaplarla daha fazla zaman geçirerek kitapların görsel ögeleri hakkında fikir sahibi olması, görsel okuryazarlık becerilerini geliştirmesi öncelikli amacıdır. Çocukların aileleriyle kitapları inceleyerek etkileşimi arttırmak hedeflenmektedir. Çocukların topluluk önünde konuşma becerilerini desteklemek amaçlanmaktadır.
Projenin Uygulama Adımları:
Çocukların sınıf kitaplığından seçeceği bir kitap incelemesi için eve gönderilir. Çocuk önce evde aile bireyleri tarafından okunan kitabı dinler, görselleri inceler. Kitap hakkında fikir sahibi olan çocuk sınıfa gelerek arkadaşlarına kitabı görsellerden faydalanarak anlatır.
Projenin Çıktıları:
*Çocukların görsel okuryazarlık becerisi kazanması
*Dil ve konuşma becerilerinin desteklenmesi
Projenin Fotoğrafları/Videoları:
Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :
0 Yorum