OKULUM EVDE SAKLI

news-details
Toplum, Okul, Aile Çalışmaları

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

10 Şubat 2021 - 20 Haziran 2021


Projenin Uygulandığı Yer:

OKULUMUZ VE ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİ EVLERİ


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Atatürk İlkokulu - Ardanuç / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Nermin Gürsoy Bozdi


Projenin Amacı:

Öğrencilerimizin beceri eğitimine katkı sunmak, sosyalleşmesini desteklemek. Pandemi sürecinde okullarından ayrı kalan çocukların bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirmesini sağlamak. Evde teknoloji bağımlısı olan çocukları ekrandan uzak tutmak da hedefler arasındadır.


Projenin Uygulama Adımları:

Sınıf içi ve evde yapacakları etkinliklerden oluşmaktadır.

Öğrencilerimiz, projenin temel faaliyetlerini oluşturan etkinlikleri zaman ve durum esnekliğine bağlı olarak ister okulda ister evde uygulayarak çalışmalar yapar. Mektup arkadaşım,Ninemden örgüler, Dedemden masallar,Öğretmenime notlar,Günlüğüm,Ailemle oynuyorum,Evimde ilkbahar,Minik sahnem,Geleneksel oyunlar,Kültürümü öğreniyorum,Odamda sanat sergim,Seni besleyeyim Bili Bili.


Projenin Riskleri:

Proje her hangi bir risk teşkil etmemektedir. Etkinlikler 7-11 yaş aralığı çocukların gelişimine uygun olarak tasarlanmış. Aile katılımlı etkinliklerle de oluşabilecek risklerin engellenmesi hedeflenmiştir.

Projenin Çıktıları:

Evde sosyalleşen, zamanını etkili bir şekilde kullanan, aileleriyle birlikte eğlenen, öğrenme becerilerini geliştiren, değerlerine bağlı, kültürünü tanıyan, iletişim yeteneği güçlü, problem çözme yeteneği gelişmiş, değişen ve gelişen durumlara uyum sağlayabilen güçlü ve mutlu çocuklar yetiştirmek.


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Atatürk İlkokulu - Ardanuç / Artvin

Nermin Gürsoy Bozdi

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image