MEZUNUMUZ ÜNİVERSİTELİ

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

22 Şubat 2022 - 15 Mart 2022


Projenin Uygulandığı Yer:

Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi - Arhavi / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Ersin Kaya


Projenin Amacı:

Projenin amacı; Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi 11. Ve 12. Sınıfta okuyan öğrencileri bilgilendirerek sağlıklı mesleki kararlar vermelerine yardımcı olacak eğitimler düzenlemek ve eğitim materyali oluşturmaktır. Bu amaçla okulumuzdan mezun olup üniversiteyi kazanmış öğrenciler okulumuza davet edilerek, okudukları üniversiteyi, bölümü ve üniversiteyi kazanma süreçlerini öğrencilerimiz ile paylaşmaları amaçlanmaktadır.


Projenin Uygulama Adımları:

Okulumuzdan daha önce mezun olmuş ve çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilerimiz belirlenen takvim doğrultusunda 11 ve 12.sınıf öğrencilerimize yönelik sohbet toplantısı yapılacaktır.


Projenin Çıktıları:

ü  Üniversiteyi kazanma basamaklarını kendi akranlarından ve bu okuldan mezun olmuş üniversite öğrencilerinden öğrenmelerini sağlamak bu projenin genel hedefidir.

ü  Öğrencilerin kendilerini tanımalarını, hayata olumlu bir şekilde tutunmalarını, geleceğe yönelik seçimleri (mesleki, kişisel vb. ), seçenekleri hakkında bilgilenmelerini ve kendilerine uygun karar vermelerini sağlamaktır.

 ü  Kendileriyle ilgili kararlarda, doğru bilgiye ulaşan, sorun çözebilen gençler yetiştirerek sağlıklı bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak.

 ü  Gençlerdeki kariyer kararsızlığını azaltmaktır.

 ü  Gençlerin kendilerine uygun meslek seçimi için bilgi ve becerilere ulaşmasını, ilgi alanlarını geliştirmesini, kendilerini ilgilendiren konularda etki altında kalmadan karar vermelerini sağlamak,

 ü  Gençlerin Lise sonrası üst eğitim kurumlarını tanımalarını sağlamaktır. (Yüksek Okullar, Üniversiteler, Polis Meslek Yüksek Okulları, Kara-Hava-Deniz Harp Okulu, Konservatuarlar vs. )

 ü  Gençlere, meslek (insan ile sayı ile fikir/sanat ve bilimle uğraşan), sektör(tekstil, medya, sağlık vb.)) ve iş(devlet, özel, kooperatif, uluslararası, KOBİ vb.), tanıtımları yapmak.


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi - Arhavi / Artvin

Ersin Kaya

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image