KİTAP ARKADAŞLARIM

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

09 Kasım 2021 - 09 Mayıs 2022


Projenin Uygulandığı Yer:

OKULLAR


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Cumhuriyet İlkokulu - Borçka / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Gülümser Balci


Projenin Amacı:

Kitap okumak çocuğun bilişsel, sosyal ve psikolojik gelişimine katkıda bulunur. Bu proje ile araştırma sonucu özenle seçilip alınan kaliteli ve ilgi çekici çocuk kitapları sınıfa getirilir. Sınıfta, bahçede alanlar oluşturularak, kitap anlatma çalışmaları yapılacak. Böylece çocuklara kitap sevgisini aşılamak ve okuma alışkanlığı kazandırmak. Bir topluluk karşısında duygu ve düşüncelerini anlatmasını sağlayarak kendisini ifade etme becerisini geliştirmek ve kendilerine olan güvenin artmasını sağlamak amaçlanmaktadır.


Projenin Uygulama Adımları:

Kitap okumak çocuğun bilişsel, sosyal ve psikolojik gelişimine katkıda bulunur. Bu proje ile araştırma sonucu özenle seçilip alınan kaliteli ve ilgi çekici çocuk kitapları sınıfa getirilir. Sınıfta, bahçede alanlar oluşturularak, kitap anlatma çalışmaları yapılacak. Bir kitabı okuyan öğrenciler kendi arasında belirlenen bu alanlarda sohbet havasında birbirleri ile kitap hakkında konuşacak. Kitapta en beğendikleri veya beğenmedikleri bölümleri,en ilgi çekici bölümleri birbirlerine anlatacaklar. Kısacası kitabı birlikte değerlendirecekler. Yine bu alanlarda kitapla ilgili bütünleştirilmiş etkinlikler uygulanacak. Bu proje ile çocukların, yaratıcı düşünme, belirli bir kitleye hitap edebilme ve çocukların dillerini güzel kullanma becerilerini, okuma olgunluğunu ve çocukların kendilerine olan güvenlerini artırmada, projemizin etkili olacağını düşünüyoruz.


Projenin Çıktıları:

Bu proje ile çocukların, yaratıcı düşünme, belirli bir kitleye hitap edebilme ve çocukların dillerini güzel kullanma becerilerini, okuma olgunluğunu ve çocukların kendilerine olan güvenlerini artırmaları sağlanacaktır.

Sorumluluk almayı, paylaşma duygusunu, yaratıcı düşünmeyi, dillerini güzel kullanma becerisine sahip olacaklardır.

Özenle seçi,lmiş kaliteli ve ilgi çekici kitaplardan oluşan sınıf kitaplığının oluşturulması

 


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Cumhuriyet İlkokulu - Borçka / Artvin

Gülümser Balci

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image