İYİLİKTE ÖRNEK SINIFLAR

news-details
Toplum, Okul, Aile Çalışmaları

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

22 Eylül 2023 - 22 Mayıs 2024


Projenin Uygulandığı Yer:

Ardanuç Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Ardanuç Anadolu İmam Hatip Lisesi - Ardanuç / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Gülay Şahın


Projenin Amacı:

Öğrencilerin; kendilerine, ailelerine ve topluma karşı saygılı, çevreye ve toplumsal sorunlara duyarlı, sorun çözen, resmî ve özel kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde çalışma becerileri gelişmiş bireyler olarak yetişmelerini sağlamak. Farkındalık kazanarak çevreye ve içinde yaşadığı topluma karşı faydalı bir bilinç ve anlayış geliştirmek.


Projenin Uygulama Adımları:

1.Proje için ilk olarak Türkiye Omirilik Felçlileri Derneği Plastik kapak toplama departmanı ile ve sokak hayvanlarına mama yardımı için belediyenin ilgili birimi, sokak hayvanların ameliyat tedavi masrafları için ilgili veteriner ile görüşme yapılır.

2.İyilikte örnek sınıflar projesi kapsamında yapılacak "Türkiye Omirilik Felçlileri Derneği Plastik Kapak Kampanyası" ve "Sokak hayvanları için mama bağışı ve ameliyat tedavi vb. masrafları için veterinerle ve belediyeyle işbirliği içinde çalışma" faaliyetleri okulumuzdaki her sınıf düzeyine anlatılır.

3. Her sınıfa kapakların toplanacağı önceden hazırlanmış kutular koyulur. Sokak hayvanları için öğrencilerimizden gönüllülük esasına bağlı olarak toplanacak  para için de kantinimizde bir köşe oluşturulur. Bu köşeye kumbaramız koyulup duvara ilgili görseller asılır.

4. Aylık en fazla kapak toplayan sınıf "Ayın İyilikte Örnek Sınıfı" seçilerek okul panosuna yazılır ve okul önünde onurlandırılır.

5. Proje bitim tarihinde toplanan kapaklar kargolanarak TOFD nin ilgili adresine,sokak hayvanları için toplanan bağış belediyemizin ilgili birimine ve ilgili veterinerimize yollanır. 

6. Öğrencilerimizle toplanan kapaklarla kaç tekerlekli sandalye ve yaptıkları bağışlarla kaç mama yardımı yapıldığı,kaç sokak hayvanının tedavi masrafı karşılandığı gibi sayısal veriler paylaşılır


Projenin Çıktıları:

  • Topluma faydalı , empati kuran bilinçli bireyler olmanın da akademik başarı kadar öneme sahip olduğunu öğrencilere aşılayıp iyiliklerini sınıflar arası  tatlı bir rekabetle yaparak bunu farketmeleri sağlanır
  • Yetişmekte olan çocukların ve gençlerin, topluma sağlıklı ve verimli bir biçimde uyum sağlamalarına yardım ederek eğitimin genel amacına hizmet edilir


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Ardanuç Anadolu İmam Hatip Lisesi - Ardanuç / Artvin

Gülay Şahın

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image