HARFLER ÇİFTLİĞİNE GİDİYORUZ

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

04 Ocak 2021 - 11 Haziran 2021


Projenin Uygulandığı Yer:

Sınıf Ortamı


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Cumhuriyet İlkokulu - Borçka / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Çağla Gökdemir


Projenin Amacı:

Bu proje ile öğrenmeyi daha zevkli bir hale sokmayı hedeflemekteyiz. “Harfler Çiftliği ” adını verdiğimiz çiftliğimizde hem doğa hem de hayvan sevgisini aşılayacağımız özgün hikayeler yazacağız. Böylece hem öğrencilerin hayal dünyalarının içine girmeyi hem de doğal yaşamı tanımaları sağlanmış olacağız. Hayat Bilgisi, Türkçe, Görsel Sanatlar ve Müzik dersi kazanımlarını da projemizle birlikte işlevselleştireceğiz. Geleneksel yöntemlerden uzaklaşıp farklı tekniklerle okuma yazmayı eğlenceli bir hale getirmeyi ,öğrencilerle doğa arasındaki bağları güçlendirmeyi, yaptıkları çalışmalarla öz güven duygusunu artırmayı, başkalarının fikirlerine saygı duymayı, merak duygusunu geliştirmeyi, iş birliği içinde çalışmayı ve araştırma yapmayı, yaratıcı düşünceyi geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Öğretmenin rehber konumda olduğu projemizin sonunda birlikte oluşturduğumuz “ Harfler Çiftliği” adlı hikayemizi animasyon olarak sunacağız.


Projenin Uygulama Adımları:

OCAK: Öğrenci gruplarının belirlenip öğrencilerin kendilerinin ve okullarının tanıtım videolarını çekmeleri, projenin öğrencilere tanıtılması. Projeye uygun afiş ve logo tasarlanması.
ŞUBAT: Öğrencilerin, hayal ettikleri çiftlikte bulunmasını istedikleri üç hayvan ve nedenlerini belirttikten sonra bu hayvanlarla ilgili kelime bulutu çalışması yapılması
MART: Öğrencilerin kendi adlarının baş harfleri ile başlayan bitki isimleri bulmaları, bunları resimlemeleri ve ilgili yapboz etkinliğinin yapılması.
NİSAN: Tüm öğrencilerin, daha önceki aylarda birlikte buldukları hayvan ve bitki isimlerini kullanarak bir hikaye yazmaları. MAYIS: Öğrencilerin doğal malzemelerden müzik aletleri oluşturmaları, alfabedeki harfleri kullanarak bir şarkı yapmaları HAZİRAN: Birlikte yazılan hikayenin animasyon olarak sergilenmesi.


Projenin Çıktıları:

Özgüven duygusunun gelişmesini sağlamak, birlikte çalışmaya istekli olmak ,görev ve sorumluluk bilinci oluşturmak , doğa ve hayvan sevgisi aşılamak, ritim duygusu oluşturmak, hayal dünyalarını zenginleştirmek, olaylar arası giriş ,gelişme ve sonuç ilişkisi kurabilmelerini sağlamak, yeni tanıdığı arkadaşlarıyla uyum içinde çalışmaya istekli olmak ve proje sonunda yazılan hikaye ile ilgili bir animasyon hazırlamak.


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Cumhuriyet İlkokulu - Borçka / Artvin

Çağla Gökdemir

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image