HAFTANIN YILDIZI

news-details
Değerler Eğitimi ve Medeniyet Bilinci

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

26 Şubat 2022 - 18 Nisan 2022


Projenin Uygulandığı Yer:

sınıf


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu - Merkez / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Gülay Demir Seçgün


Projenin Amacı:

Verilen sorumlulukları yerine getirebilme , kendini ifade edebilme,arkadaşları ve yetişkinlerle iletişime geçebilme , başlkadığı işi bitirebilme


Projenin Uygulama Adımları:

Çocuklara haftanın yıldızı uygulaması hakkında bilgi verilir. Her hafta bir öğrencinin haftanın yıldızı olacağı ve yakasına bir hafta boyunca yıldız takılacapını söyler. haftanın yıldızı seçilen öğrenicinin resim haftanın yıldızı köşesine yapıştırılır. Çocuklara haftanın yıldızının görevleri anlatılır. Arkadaşlarına örnek davranışlar sergileyecek, elyıkarken ve kahvaltıya giderken sıranın en önünde olacak, sınıf içerisinde öğretmene yardımcı olacak, etkinlilkleri arkadaşlarına o dağıtacak... Bir hafta boyunca bu kurallara uyuan öğrenci haftanın son gününde duygu ve düşüncelerini arkadaşları ile paylaşacak ve geçirdiği bu güzel haftadan dolayı küçük bir ödülle ödüllendirilecek. Daha sonra yeni bir haftanın öğrencisi seçilecek. Aynı süreç tekrardan devam edecek. Tüm öğrenciler haftanın yıldızı olana kadar proje devem edecek.


Projenin Çıktıları:

Yapılan çalışma sayesinde her çocuk kendini değerli ve özel hissedecek. Her çocuğun kendini ifade etme ve öğretmenine yardımcı olma şansı olacak. Çocukta var olan davranış problemi çözülmeye çalışılacak.   


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu - Merkez / Artvin

Gülay Demir Seçgün

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image