HA-SU-KA

news-details
Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

14 Haziran 2022 - 15 Haziran 2022


Projenin Uygulandığı Yer:

Gazi Ortaokulu çok amaçlı salon


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Gazi Ortaokulu - Merkez / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Güler Öngüner


Projenin Amacı:

İnsanların daha rahat ulaşım sağlamaları için havada karada ve suda gidebilen bir araç tasarlama. HİPOTEZ: Proje ciddiye alınırsa yani gerçek hayatta kullanılırsa trafik sorunu büyük illerde daha azalacağını düşünülebilir.


Projenin Uygulama Adımları:

İnsanların daha rahat ulaşım sağlamaları için tasarladığım bu araç havada, karada ve suda yol alabiliyor. Tam olarak belli bir bilimsel araştırma sürecine dayanamamama rağmen evde kendim bir maket hazırlayabildim ve sonra bu tasarım basamakların “maket oluşturma basamaklarına” girdiğini gördüm.  Kendi imkânlarımla yaptığım bu maketle evde bu projeyi test ettim. Aracın havada ve suda işlevini tam olarak yerine getirebildiğini ancak havada sadece süzülebildiğini gördüm.


Projenin Çıktıları:

Bu sayede ulaşımdaki sorunlar azalabilir. Sağlık problemi yaşayanlar için faydalı olabilir. Örneğin uzun mesafeli yolculuklarda bazı sağlık problemler yaşanabilir. Bu tasarımla yapılmış olan aracı istediği şekilde kullanırsa mesafeyi kısaltıp sağlık problem sorunu çözülmüş olabilir. Ayrıca tasarım üç özelliği kapsadığı için tercih edilebilir.


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Gazi Ortaokulu - Merkez / Artvin

Güler Öngüner

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image