eTwinning / Kuşakların Ortak Dili;Oyun

news-details
Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

15 Şubat 2021 - 14 Mayıs 2021


Projenin Uygulandığı Yer:

Okul


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Sarıgöl Şehit Onbaşı Soner Ateşsaçan İlkokulu - Yusufeli / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Elif Özkan


Projenin Amacı:

* Teknolojinin gücünden yararlanırken oyunlarla dijital çağın esiri olmalarını engellemek. * Yeni nesil ve geleneksel oyunlar sayesinde iletişim becerilerini geliştirmek, işbirlikçi özelliğe sahip olmak, yaratıcı düşünebilen, sabırlı ve paylaşımcı olma, sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlamak. * Keyfi veya zorunluluktan da olsa ekran başında uzun süre kalan çocuklarımızı, dijital oyun bağımlısı olmadan onları akıl-zeka oyunları ve geleneksel oyunlarla buluşturmayı hedefliyoruz. * Projemizle oyunların aslında tek başına olmadan da, arkadaşlarıyla veya aile bireyleriyle beraber oynanabileceğini gösterip bu şekilde işbirliğiyle oyunları beraber oynayarak, öğrenerek, eğlenceli ve verimli zaman geçirebilmelerini göstermeyi hedefliyoruz. * Hayat tecrübesini görebilecekleri ve duyabilecekleri en önemli kültür aktarımı olan \'\'büyüklerimiz\'\'le buluşturmayı ve kuşakların ortak dili oyun olduğunu göstermeyi amaçlıyoruz.


Projenin Uygulama Adımları:

Proje başvurumuz onaylandıktan sonra 2021 Şubat ayının ortalarında başlatıp 2021 Mayıs ortalarına kadar devam edecektir.

Canlı bağlantı ile tanışma toplantısı yapılacaktır. Proje hakkında bilgi alışverişi yaparak projemiz için işbirliği içerisinde slogan oluşturma, afiş hazırlama, poster yapma, logo çalışması, proje tanıtım videosu, okul tanıtımı, veli ve öğrencileri bilgilendirme ve izin belgelerini alma, oynanacak oyunların işbirliği içerisinde kararlaştırması çalışmaları yapılacaktır.

* Türkiye'de 7 bölgeden, Azerbaycan ve farklı ülkelerden her 10 günde bir büyüklerimizi ve çocuklarımızı bir araya getirip oyunla buluşturacağız.

* Her ay birbirinden farklı yerlerden 3 oyunla süreci yürüteceğiz.

* Bu süreç zarfında sosyal medyayı, web2 araçlarını ve tüm ortakları aktif bir şekilde işbirliğine dayalı bir çalışmayla ilerleteceğiz.

* Projemiz Mayıs 2021'de e Twinning gününü kutlayarak ve ortakların , ortak ürün oluşturmasıyla sonlanacaktır.


Projenin Çıktıları:

* Bu proje ile çocuklarımızı ekran bağımlısı bireyler yerine iletişimi güçlü ve işbirliği yapabilme becerilerine sahip olmalarını sağlamak.

* Bu proje ile çocuklarımızı geleceğe hazırlarken geçmişin tecrübesiyle hazırlamaya çalışmak.

* Sosyalleşmenin önüne geçen pandeminin olumsuz izlerini silip 21. yüzyılın becerileri olan yaratıcı, eleştirebilen, üretken, sabırlı, çalışkan olma gibi becerilere sahip olmalarını sağlamak.

* Oyunların evrensel bir dil olmasının yanında kuşakların da ortak dili olduğunu göstermeyi sağlamak.

* Farklı kültür, dil ve oyunları görerek çocuklarımızın hayal dünyalarına renkli pencereler açılmasını sağlamak.

* Oyunlar sayesinde çocuklarda dikkat, işbirliği, algı düzeyi yüksek, muhakeme gücü yüksek, el-göz koordinasyonu sağlamak ve güzel bir ruh haline sahip bireyler olmalarını sağlamak.


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Sarıgöl Şehit Onbaşı Soner Ateşsaçan İlkokulu - Yusufeli / Artvin

Elif Özkan

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image