Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflar arasında gerçekleştireceğimiz futbol turnuvasının amacı, sporun barış, kardeşlik ve dayanışma değerlerini teşvik etmektir. Bu turnuva, öğrencilerimizin spor etkinliklerine katılımını teşvik ederek fiziksel aktivite alışkanlıklarını artırmayı hedeflemektedir. Sporun sağlık açısından önemi, gençlerimizi düzenli egzersiz yapmaya teşvik ederek yaşam kalitelerini artıracaktır. Aynı zamanda takım ruhunu geliştirerek öğrencilerimizin liderlik, işbirliği ve iletişim becerilerini de desteklemeyi amaçlıyoruz.
Bu turnuva, fair-play ve centilmenlik ruhunu vurgulayarak öğrencilerimizin sportmenlik değerlerini öğrenmelerine ve uygulamalarına olanak sağlayacaktır. Maçlar sırasında sergilenen saygı, dürüstlük ve adil davranışlar, öğrencilerimize örnek olacak ve onların sosyal etkileşimlerinde pozitif bir etki yaratacaktır.
0 Yorum