Mayıs ayı bilim insanları projesi kapsamında 5. sınıf öğrencileri fen bilimleri dersinde elektrik devresi kurmayı öğrendiler. Online elektrik devresi kurma simülasyonu ve elektrik devre elemanlarını kullanarak kendi devrelerini hazırladılar. Çeşitli görselleri boyayarak hazırladıkları elektrik devrelerini boyamaları ile birleştirdiler. Yaptıkları etkinlik ile elektrik ünitesini yaparak yaşayarak öğrendiler. Mayıs ayı bilim insanları olarak seçilen Thomas Edison ve Nikola Tesla’nın hayatını araştırdılar. Öğrencilerimiz araştırmalarını fen laboratuvarı panosunda sergilediler.
0 Yorum