Türkçe ders kitabımızdaki bir etkinliği yaparken aklımıza güzel bir fikir geldi. Her öğrenci eve gidince ailesine iftar yemeği hazırlarken yardım etti. Bazıları salata yaparken, bazıları sarma sardı, kısır yaptı. Ramazan pidesi yapanlar bile oldu. Yaptıkları yemeklerin tarifini yazarak, sınıfta arkadaşlarına yemeğin yapılış aşamalarını anlattılar. Ailelerden gelen videolar sınıfta birlikte izlendi.
0 Yorum