Ayşe Gök, Gülşah Yemiçırak, Hilal Şirin Okuyan, Mustafa İnan
Etkinliğin Özeti:
Çocuklara çöp diyerek attığımız atıkların aslında geri dönüştürülerek kullanılabileceği bilgisi verilir. Mavi, sarı, yeşil kutuya hangi atıkların atıldığı söylenir. Çocuklara geri dönüşüm işaretinin bilgisi verilir ve birlikte gruplar halinde geri dönüşüm işareti boyanır. Kağıt atıkları atmak için oluşturulan mavi renkli kutunun üzerine geri dönüşüm işareti yapıştırılır. Çocuklar öğretmenin yardımı ile evden getirilen boş yumurta kabından kuş yemliği yapar ve bahçedeki ağaca asılarak geri dönüşüm fikrini kavramaları sağlanır.
0 Yorum