P4C-ÇOCUKLARDA FELSEFE

Bu Eğitime Kimler Katılabilir?

Toplam Kontenjan: 300 Kalan Kontenjan: 297

Eğitime kayıt olabilmek için sisteme kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Sisteme ait kayıtlı kullanıcınız varsa buradan giriş yapabilirsiniz, Sisteme kayıtlı kullanıcınız yoksa buradan kayıt olabilirsiniz.

Eğitimi Kim Verecek?
DR IŞIL TAŞ

Eğitimin Türü:
Online

Eğitimden Önce Bilgisayarınızda Yüklü Olması Gereken Program:
zoom

Eğitimin Başlama Tarihi:
11 Şubat 2021 Perşembe 13:00

Eğitimin Bitiş Tarihi:
11 Şubat 2021 Perşembe 14:30

Eğitim Sonrası Belge Verilecek Mi?
online_verilecek

Eğitimin İçeriği

Okullarda öğretilen kitaplarla sınırlandırılmış bilim, dondurulmuş ve dogmalaşmıştır. Bu nedenle öğrencilerde, toplumsal düzeyde varolan durumu farketme, değerlendirme, şimdi ve geleceğe ilişkin sorunları, çözüm üretimlerini akılsal normlar çerçevesinde ifade edebilme, insan-dünya-bilgi çerçevesini derinlemesine bilmenin, sorgulamanın önemini kavrama, sorunlara, olgu ve olaylara çok yönlü olarak bakabilme yetisinin gerekliliğini anlama, insanlığı tümel olarak kavrayabilmenin yaşamsal düzlemde önemini farkettirme hedeflerini uygulamaya geçirebilmek amacıyla P4C Pedagojisini hayata geçirmek çok önemli bir kazanımdır.

Bundan yola çıkarak p4c konusunda öğretmenlerimizi bilinçlendirmek amacıyla bu toplantı düzenlenmiştir.


Eğitmen Tanıtımı

dr. Işıl TAŞ.BiruniÜni.Okul Öncesi Öğrt.ABD. Başkanı ,Montclair State Üniversitesi P4C Eğitim Uzmanı

Biruni Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Işıl TAŞ, 2014-2015 eğitim öğretim yılında düşünme eğitimi programlarından Çocuklar İçin Felsefe’ye yönelik eğitim almak ve uygulamalarda bulunmak amacıyla Amerika’nın New Jersey Eyaleti’ndeki Montclair State Üniversitesinde Misafir Araştırmacı olarak görevlendirilmiştir. Amerika’daki danışmanları David Kennedy ve Maughn Gregory’den Felsefe ve Çocuklar İçin Felsefe Eğitimi’ne yönelik dersler almış, anaokullarında ve müze gibi farklı eğitim ortamlarında farklı yaş gruplarına yönelik uygulamalarda bulunmuştur. Her yıl Ağustos ayında Amerika’da gerçekleştirilen Uluslararası P4C Mendham semineri ve P4C alanında gerçekleştirilen en prestijli konferanslar olan ICPIC ve PLATO’ya çalışmaları ile katılmıştır. Düşünme Eğitimi, Çocuklar İçin Felsefe, Çocukta Oyun Gelişimi, Fen Eğitimi, Yaratıcı Drama, Zihin Kuramı ve Üstbiliş Gelişimi çalışma alanları arasında yer almaktadır.


Eğitim Nasıl Gerçekleşecek?

Eğitim zoom programı üzerinden online olarak gerçekleşecektir.


Eğitimi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image