OKUMANIN SAATİ OLMAZ

news-details
Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

Projenin Başlama/Bitiş Tarihi:

17 Mart 2021 - 17 Mayıs 2021


Projenin Uygulandığı Yer:

Artvin Hopa Karadeniz Ortaokulu


Projeyi Düzenleyen Kurum:

Karadeniz Ortaokulu - Hopa / Artvin


Projenin Ana Koordinatörü:

Münevver Odabaşı


Projenin Diğer Koordinatörleri:

Asuman Çakır

Projenin Amacı:

Ülkemizde özellikle ailelerin ve okulların , kazandırmakta zorlandıkları olumlu alışkanlıklardan biri de kitap okuma alışkanlığıdır. Bu projemiz ile öğrencilerin ilgilerini kitaplar ve kitap okumanın faydaları üzerine çekmeyi amaçladık. Bu konuya dikkat çekebilmek için ise bir kitap okuma saati tasarlayacağız.


Projenin Uygulama Adımları:

: Okullarda kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için birçok çalışma yapılmakta ve öğrencilerin dikkati kitaplara ve kitap okumanın faydalarına çekilmeye çalışılmaktadır. Biz de bu amaçla bir saat tasarlayacağız. Saatimiz in her bir rakamında bir kitap bulunacak ve saatin ortasındaki boşluğa sloganımızı yazacağız: OKUMANIN SAATİ OLMAZ! Saati oluşturan kitaplar genel olarak öğrenciler tarafından ve toplum tarafından tanınmış yazarların eserlerinden seçilecektir. Saat projesine ek olarak ise standımızda belli köşeler hazırlayacağız. ‘Hangi öğretmen hangi kitabı okuyor?’ sorusu öğretmenlere yöneltilerek cevaplarını ÖĞRETMENLERİMİZ NE OKUYOR?  Köşesine asacağız. Bunun yanında öğrencilerin fikirleri alınarak oluşturulacak TAVSİYE  EDİLEBİLECEK KİTAPLAR LİSTESİ oluşturulup standımızda sergilenecektir. Ayrıca panomuzda sergileyeceğimiz görsellerle zenginleştirilmiş KİTAP OKUMANIN FAYDALARI  köşesi de yer alacaktır. Bütün bunlara ek olarak öğrencileri okumaya teşvik etmek amaçlı, onlar için hazırlayacağımız kitap ayraçlarını da dağıtmayı planlıyoruz.


Projenin Çıktıları:

Projemizi başarılı bir şekilde hazırlayıp sunabilirsek öğrencilerimizin dikkatini kitap okuma alışkanlığı ve faydaları üzerinde toplamış olacağız. Bu proje aracılığıyla öğrenciler, öğretmenlerin okuduğu kitabı da panodan görerek bu durumdan etkilenip kendi kitap okuma alışkanlıklarını gözden geçirip değerlendirme fırsatı bulacaklardır. Aynı zamanda okumaya teşvik etmek amaçlı dağıtılan kitap ayraçları ile öğrencilerin ilgisini çekmeyi planlıyoruz. Tavsiye edilebilecek kitaplar listesi ise onların doğru kitaplara  yönelmesi konusunda yardımcı olacaktır.


Projenin Fotoğrafları/Videoları:

Projeyi sosyal medyada paylaşmak için tıklayın :

author

Karadeniz Ortaokulu - Hopa / Artvin

Münevver Odabaşı

0 Yorum

Yorum Yaz

CAPTCHA Image